ВИДЕО: Гледачка на квизот “Среќни коцки“ упорно тврди дека има 22 години
НОВО:

ВИДЕО: Гледачка на квизот “Среќни коцки“ упорно тврди дека има 22 години

Од на јуни 19, 2013
vucic-kocki

Сигурни сме дека не постои човек кој ниту еднаш нема слушнато, или пак гледано една емисија од најинтересниот тв-квиз кој моментално се емитува во Македонија – квизот “Среќни коцки“ на Драган Вучиќ.

Секојдневно се случуваат секакви гафови, смешни изјави и ситуации кои, покрај награден квиз, на оваа емисија и даваат и забавен карактер.

Се доделуваат многу награди (кои често гледачите сами ги одбираат), а целта на секого од пријавените е да го освои патувањето на Закинтос за 10 дена, а на кое се тргнува уште истиот ден од јавувањето.

Во една таква прилика, гледачите на квизот решиле да го снимаат јавувањето на една гледачка која упорно тврди дека има 22 години, иако според гласот звучи како да има 62.

Во продолжение погледнете ја смешната ситуација:

За авторот Ѓорги С.

Главниот и одговорен уредник на страната. Ѓорги секојдневно го надополнува веб порталот со вести од различни категории и дава инструкции и продуктивни мислења кон останатите како да ги подобрат своите новинарски способности.


2 коментари

  1. Same

    ноември 5, 2013 at 4:02 pm

    Значи овој квиз не е само за Скопјани да ги пуштете во линија и ние сакаме да освоиме некој награди јас сум од село Криволак тоа е блискум Неготино и упорно ѕвонам 3 дена никој не ме вклучил во линија со љубезнот за тие што ќе а виде пораката и ве молам малкум обрнете внимание и на тие шо се од селата поздрав до Драган Вучиќ режијата нека се ангажира и за другите не само за скојпани и прилепчани тие поблиски градови сакаме и ние од селата малкум да бидеме активни поздравв

  2. Лика

    ноември 27, 2013 at 5:14 pm

    A moze li da go dobijam brojot od Srekni Kock iToa veke e interesno

Коментирај

Вашата адреса за е-пошта нема да биде објавена. Задолжителните полиња се означени со *

Вие можете да ги користите следните HTML ознаки: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>