Следи нѐ
To Top

Голем одрон на патот Скопје – Велес: Сообраќајот е сѐ уште во прекин

Поголемиот одрон на патот Скопје – Велес во близина на мостот кај манастирот Св. Јован Ветерски од денеска напладне се уште целосно го блокира сообраќајот за сите видови возила.

Со одронот се зафатени двете коловозни ленти. Во неговото расчистување се вклучени две машини и се прават максимални напори коловозот да се оспособи за нормално одвивање на сообраќајот, соопшти Регионалниот центар за управување со кризи на Град Скопје.

реклама

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Започнува уписот на ученици во средните училишта

  Во јавните средни училишта во Македонија денес и утре е првото пријавување и запишување на учениците во прва година во учебната...

  Информативна Редакцијааприл 7, 2015
 • Нов земјотрес во Охридско

  Земјотрес со магнитуда од 2,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 3:52 часот во Охридскиот регион. реклама

  Информативна Редакцијааприл 7, 2015
 • Топло до 38 степени, од недела заладување

  Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

  Информативна Редакцијааприл 7, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.