Следи нѐ
To Top

Времето денес: Сончево и топло, со температура до 23 степени

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност. Попладне ќе има изолиран развој на нестабилна облачност со краткотраен дожд и ретки грмежи. Ќе дува слаб до умерен северен ветер. 

Температурата ќе се движи од 12 до 23 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево и топло со мала до умерена облачност.  Ќе дува слаб до умерен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 19 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Започнува уписот на ученици во средните училишта

  Во јавните средни училишта во Македонија денес и утре е првото пријавување и запишување на учениците во прва година во учебната...

  Информативна Редакцијааприл 12, 2015
 • Нов земјотрес во Охридско

  Земјотрес со магнитуда од 2,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 3:52 часот во Охридскиот регион. реклама

  Информативна Редакцијааприл 12, 2015
 • Топло до 38 степени, од недела заладување

  Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

  Информативна Редакцијааприл 12, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.