Следи нѐ
To Top

Времето денес: Променливо облачно со дожд и ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер, особено долж Повардарието, што ќе придонесе дневните температури да опаднат.

Температурата ќе се движи од 11 до 21 степен.

реклама

Во Скопје  ќе биде променливо облачно со повремен локален дожд со послаб интензитет, а ќе дува и умерен, на места засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 18 степени.

Од вторник се очекува стабилно и суво време со пораст на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Започнува уписот на ученици во средните училишта

  Во јавните средни училишта во Македонија денес и утре е првото пријавување и запишување на учениците во прва година во учебната...

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
 • Нов земјотрес во Охридско

  Земјотрес со магнитуда од 2,9 степени според Рихтеровата скала е регистриран утрово во 3:52 часот во Охридскиот регион. реклама

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
 • Топло до 38 степени, од недела заладување

  Времето во Македонија ќе биде сончево и многу топло со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од...

  Информативна Редакцијамај 11, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.