Следи нѐ
To Top

Сончево со умерена облачност и севeрен ветер

Времето денеска во Македонија ќе биде сончево со умерена облачност претпладне со умерен повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе се движи од 14 до 24 степени.

реклама

Во Скопје слично време и температура до 22 степена.

УВ-индексот ќе изнесува 6.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

error: Содржината е заштитена со авторски права.