Следи нѐ
To Top

Хари Потер 19 години подоцна (ФОТО)

Осмото по ред продолжение на „Хари Потер“, театарска претстава под наслов „Хари Потер и проколнатото дете“, наскоро ќе ја има своја премиера во театар во лондонскиот Вест Енд.

Премиерата е закажана за 30 јули, а потерманијата веќе ќе го тресе Лондон.

реклама

Во пресрет на премиерата се појавија и првите официјални фотографии на актерската екипа, возрасниот Хари Потер, неговата сопруга Џини и најмладиот син Албус.

Во ова продолжение Хари е 19 години постар отколку што беше во „Хари Потер и Реликвии на смртта“, работи во Министерство за магии и живее со сопругата и трите деца на училишна возраст.

<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

error: Содржината е заштитена со авторски права.