Продолжува топлото време, од недела заладување – Популарно.мк
Следи нѐ
To Top

Продолжува топлото време, од недела заладување

Времето во Македонија ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. УВ-индексот ќе изнесува 8.

Утринската температура ќе се движи од  13 до 21, а дневната највисока температура на воздухот во интервал од  30 до 38 степени.

Во Скопје ќе биде сончево, попладне со мала до умерена облачност. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе достигне до 19, а дневната до 37 степени.

До сабота ќе се задржи претежно стабилно и топло време, а дневните температури вдолж Повардарието ќе имаат надпросечни вредности. Од недела во попладневните часови ќе има услови за локален пороен дожд и појава на грмежи, а дневните температури постепено ќе опаѓаат.

Остави коментар

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.