Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени – Популарно.мк
Следи нѐ
To Top

Сообраќајка на патот Градско-Прилеп, има повредени

Сообраќајна несреќа се случила утрово на патот Градско-Прилеп кај мотелот Дреново.

– Сообраќајната несреќа ја пријавил случаен минувач. Се работи за патничко моторно возило кое излетало од патот. Повредени лица има, но засега не може да се дадат повеќе детали за случајот, информираат од МВР.

На местото на несреќата пристигнала брза помош и противпожарно возило, а увидот е во тек.

Остави коментар

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.