Се чека половина час за влез и за излез од Македонија – Популарно.мк
Следи нѐ
To Top

Се чека половина час за влез и за излез од Македонија

Околу половина час има задржување на граничните премини од македонска страна за влез и за излез од државата. Нормализиран е и сообраќајот кај тунелот Демир Капија каде поради сообраќајна несреќа беше затворена едната лента, соопшти АМСМ.   

Сообраќајот на сите државни патишта во Македонија се одвива без забрани, по суви коловози.

АМСМ препорачува внимателно возење, прилагодена брзина на движење и почитување на поставената сообраќајна сигнализација.

Поради високите температури се препорачува патување во раните утрински и вечерни часови, да се прават почести одмори и да се конзумираат повеќе безалкохолни пијалоци.

Остави коментар

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.

Стани наш пријател и на фејсбук!