ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Сончево и многу топло, вечер можен дожд и грмежи – Популарно.мк
Следи нѐ
To Top

ПРОДОЛЖЕН ВИКЕНД: Сончево и многу топло, вечер можен дожд и грмежи

Времето во Македонија денеска ќе биде сончево и многу топло, а попладне со умерена облачност. Кон крајот на денот и во вечерните часови во северните делови ќе има услови за краткотраен дожд и грмежи.

Минималната температура ќе се движи од 14 до 22, а максималната од 33 до 39 степени. УВ индексот ќе изнесува 9.

Во Скопје времето ќе биде сончево и топло, попладне со мала до умерена облачност. Во вечерните часови ќе има услови за локален дожд и грмежи.

Температурата ќе се движи од 20, до 37 степени.

Во вторник од пладне се очекува поизразена нестабилност кога на повеќе места ќе биде нестабилно со пороен дожд, грмежи и засилен ветер. Во среда ќе дува умерен до засилен северен ветер, кој ќе предизвика опаѓање на дневната температура за четири до пет степени во споредба со утрешната.

Остави коментар

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.