Следи нѐ
To Top

ДЕН ПО НЕВРЕМЕТО ВО СКОПСКО: Сликата на терен е застрашувачка (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Ден по големото невреме кое го зафати Скопје вчеравечер – сликата на терен е застрашувачка.

Сингелиќ, Стајковци, Арачиново и Смилковци кои беа најпогодени од невремето, утрово не личеа на себе. Превртени коли, поплавени и резурнати домови, откорнат асфалт, искршени дрва и насекаде ѓубре, кал и камања.

реклама

Според објавите на социјалните мрежи, но и фотографиите на терен, се добива сликата од хоророт низ кој минале жителите на овие места вчеравечер.

Според официјалните информации, досега загинале 21 лице, додека преку 70 се повредени.

Погледнете ја фотогалеријата од фото-сервисот на МИА:

<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.