Следи нѐ
To Top

ВРЕМЕТО ДЕНЕС: Сончево со локална облачност и засилен ветер

Времето во Македонија ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер. УВ-индексот ќе изнесува 7.

Температурата ќе се движи од 18 до 28 степени.

реклама

Во Скопје ќе биде сончево со мала до умерена локална облачност. Ќе дува умерен, повремено засилен северен ветер.

Температурата ќе достигне до 24 степени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.