Следи нѐ
To Top

НОВА ДЕТСКА АТРАКЦИЈА ВО АЕРОДРОМ: Се отвори детскиот парк „Dreamland“

„Dreamland“ е името на новиот детски парк зад кој стои брендот „Дежаву“, а неговата локација е веднаш до Капитол мол во скопската населба Аеродром.

Паркот многу наликува на „Недојдија“ на поп иконата Мајкл Џексон, има се, од тобогани, до колички, мини базен, па се до огромен брод кој ќе ги однесе дечињата во светот на фантазијата.

реклама
<
>

Од таму велат, овде ќе се прават детски родендени и мини забави се со цел поголема анимација на најмалите.

Паркот е помалку нестварен, но дефинитивно на Скопје ќе му даде помалку холивудски шмек.

На отворањето влезот ќе биде за сите бесплатен.

Инаку, за дополнителни информации и резервации за овој детски парк, можете да се јавите на 078-242-536 (Диме).

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Ви препорачуваме

error: Содржината е заштитена со авторски права.