Следи нѐ
To Top

Над 100.000 посетители за фестивалските денови на Пиволенд (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Пет дена забава, музика и пиво. Со звуците на Фолтин го означивме крајот на Пиволенд 2016.

Над 100.000 посетители на Скопското Кале беа сведоци на уште една петдневна фешта на три стејџа, со над 150 видови пиво и многу гурмански мезиња.

реклама

Македонските музички ѕвезди докажаа дека можат да соберат многуилјадна публика. Со звуците на Нокаут, Ефто, Фолтин, Тијана, Студени Нозе, Тамара, Дани, Дј Славе, Влатко Илиевски,Рибља Чорба, Министарке, Трибјут ту Колдплеј и многу други, публиката на Кале уживаше во пет фестивалски денови.

Остануваат уште само неколку недели до почетокот на уште еден убав скопски фестивал кој годинава слави 10 години јубилеј- Виноскоп 2016.

<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

error: Содржината е заштитена со авторски права.