Следи нѐ
To Top

ВОНРЕДНО: Авион со три патници исчезнал од радарот во околината на Скопје

Во 17:44 часот  ДОЦ на РЦ – Север пријавиле дека од Контрола на летање примиле повик, дека комерцијален авион со три патници им се изгубил од радарот.

Како што дознава Курир, се работи за авион марка “Пајпер“ со германски национални ознаки кој летал од Италија од Тревизо и требал да слета на аеродромот во Скопје да танкира гориво.

Сигналот од радарот се изгубил во 17:35 часот на локација од аеродром „Александар Велики“ 10 км во правец кон Велес.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

error: Содржината е заштитена со авторски права.