Следи нѐ
To Top

ГЛАМУР ВО БИТОЛА: Вчеравечер се отвори 37. издание на фестивалот „Браќа Манаки“ (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Многубројните гости традиционално го изодеа патот на црвениот тепих до салата Центарот за култура, каде што се одржа свеченото отворање на фестивалот со филмот „Ослободувањето на Скопје“ и доделувањето на наградите н овогодинешните лауреати.

Екипата на фестивалот заедно со бројните истакнати имиња од светската кинематографска сцена се собра пред Центарот за култура, каде што под блесокот на камерите се овековечи почетокот на 37 издание на филмскиот фестивал „Браќа Манаки“.

реклама

Погледнете ја галеријата низ објективот на нашиот фотограф Атанас Стојановски:

<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

error: Содржината е заштитена со авторски права.