Следи нѐ
To Top

Целодневна конференција посветена на храната во Брвеница (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Колор Медиа на вчерашниот фантастично организиран “Food Talk” оддржан во прекрасниот амбиент на ресторанот “Електра Гарден“ во Брвеница успеа на едно место да собере бројни познавачи на кулинарството, јавни личности, гастрономски ѕвезди, лекари, нутриционисти, промотери на здравиот живот, вистински хедонисти и претставници на медиуми, пишува Убавина и здравје.

Од утринските часови па се до доцна во ноќта се збореше за храна, добри и лоши навики во исхраната, виното, кулинарските тајни, додека истовремено на бројните штандови во “Електра Гарден“ се подготвуваа, дегустираа и се служеа бројни специјалитети, од месни и млечни производи, млечни, сирења, кашкавали, пудинзи, слатки и торти.

реклама

На бројните панели се менуваа многубројни гости, а меѓу нив беа Боки 13, Лоба, Ивона Талевска, Адријана Алачки, Ирена Спировска, Марјан Коцев… Ова единствено дружење се затвори со настап на групата Бионда.

ФОТО: Убавина и здравје

<
>

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Нов светски хит – црн сладолед

  Црната боја е сѐ попопуларна во светското кулинарство. Еден од последните хитови е сладоледот во црн корнет-вафла. реклама

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • На пазарот пристигнуваат целосно пластични, проѕирни панталони

  Топшоп се уште се опоравува од коментарите кои ги предизвикаа фармерките од пластичен материјал на колената, но на компанијата тоа не...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
 • Хит во Русија – пивска јога

  Марина Вовченко од Москва е инструкторка по јога и води група од 25 луѓе, коишто го обожаваат нејзиниот уникатен метод –...

  Информативна Редакцијасептември 18, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.