Следи нѐ
To Top

ЦРВЕН ТЕПИХ ВО ЛОС АНЏЕЛЕС: Се доделија 68-те „Еми“ награди (ФОТОГАЛЕРИЈА)

Најблескавите ѕвезди од големите телевизиски серии се најдоа на црвениот тепих во неделата на една од најжешките ноќи во холивудскиот календар – 68-то доделување на наградите „Еми“.

На манифестацијата продефилираа Софија Вергара, Пријанка Чопра и Емили Ратајковски кои го привлекоа сечие внимание на црвениот тепих во Лос Анџелес во прекрасни црвена, бела и сина тоалети.

реклама

Емили не му препушти ништо на случајот на нејзиното прво појавување на оваа церемонија, носејќи креација од Зак Позен. Софија блесна во креација на „Атеље Версаче“, истакнувајќи ги своите облини, а Пријанка во скарлетно црвениот фустан на Џејсон Ву ја покажа сета своја егзотичност.

Presenter Kiefer Sutherland congratulates Tatiana Maslany after she won the award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series for "Orphan Black". REUTERS/Mike Blake Actor Matt Damon (L) jokes around with show host Jimmy Kimmel. REUTERS/Mike Blake Executive Producers David Benioff (C) and D.B. Weiss (R) accept the award for Oustanding Drama Series for "Game of Thrones". REUTERS/Mike Blake Actress Sarah Hyland from the ABC series "Modern Family". REUTERS/Lucy Nicholson Actress Emilia Clarke from the HBO series "Game of Thrones". REUTERS/Lucy Nicholson Actress Laverne Cox from the Netflix series "Orange is the New Black". REUTERS/Lucy Nicholson Actress Sofia Vergara from the ABC series "Modern Family". REUTERS/Lucy Nicholson Actress Kerry Washington from the ABC series "Scandal". REUTERS/Lucy Nicholson Heidi Klum, host of Lifetime's "Project Runway". REUTERS/Lucy Nicholson Actress Priyanka Chopra. REUTERS/Lucy Nicholson The cast of HBO's "Game of Thrones" pose backstage with their award for Oustanding Drama Series. REUTERS/Mario Anzuoni Actress Tatiana Maslany holds her award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series for "Orphan Black" as she mingles at the Governors Ball. REUTERS/Lucy Nicholson Kit Harrington and Andy Samberg (R) act as they present an award. REUTERS/Mike Blake
<
>
Presenter Kiefer Sutherland congratulates Tatiana Maslany after she won the award for Outstanding Lead Actress In A Drama Series for "Orphan Black". REUTERS/Mike Blake

На листата на најдобро облечени се најдоа и Емили Кларк, Кристен Бел, Хајди Клум, бремената Кери Вашинготн, Кирстен Данст…

Втора година по ред серијата „Игра на тронови“ триумфира на престижните телевизиски награди Emmy awards што беа доделени вчеравечер. Покрај наградата за најдобра драмска серија, еден од најуспешните проекти на HBO е награден за најдобра режија, сценарио, како и во повеќе категории за технички постигнувања. Серијата сега има вкупно 38 „Еми“ награди, со што го надмина рекордот на „Фрејзер“, кој имаше 37 победи.

Најголемо изнендување и освежување се победниците во категоријата за најдобра машка и женска улога во драмска серија: Реми Малек („Mr. Robot“) и Татијана Маслени („Orphan Black“). Најдобра споредна машка ролја во драма има Бен Манделсон (Bloodline), а кај дамите- повторно легендарната Меги Смит од серијата Downton Abbey.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Сцена

error: Содржината е заштитена со авторски права.