Следи нѐ
To Top

Ален Делон и Парис Хилтон доаѓаат на приватна ВИП забава во Белград

Познатиот француски глумец Ален Делон синоќа пристигна во Белград, објави српската телевизија РТС.

Осумдесет годишниот Делон бил пречекан на белградскиот аеродром „Никола Тесла“ од возач и веднаш бил префрлен во хотел.

Според српските медиуми, посетата на актерот на Белград не е поврзана со филмската индустрија, туку станува збор за приватна забава организирана од светски позната козметичка компанија.

На забавата се очекува да присуствуваат и Парис Хилтон и јамајскиот пејач Шон Пол.

Трите светски јавни личности ќе останат три дена во Белград.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: МК Сцена

error: Содржината е заштитена со авторски права.