Следи нѐ
To Top

ХИТ ВО КАЛИФОРНИЈА: Вино со марихуана

Во Калифорнија, каде докторите можат да препишуваат марихуана на рецепт за медицински цели, компаниите постојано се во потрага по нови начини за искористување на оваа веќе легална супстанца, секако, заради поголем профит.

Новиот производ кој моментно штотуку се пробива на калифорнискиот пазар, е – виното што во себе содржи марихуана. Виното има зеленкаста боја.

Сепак, тоа не е новитет во светот. Историјата вели дека ваков напиток се конзумирал и во древна Кина.

Цената на овој пијалак, зависно од произведувачот, се движи од 120 до 150 долари за шише, па потрошувачите најверојатно не би можеле целосно да се опуштат и да уживаат во него.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Магазин

 • Што се крие зад вратите на „Miss En“? (ФОТО)

  „Miss En“ е името на новиот спа центар кој наскоро ќе ги отвори вратите за скопјани. Луксузниот спа центар се наоѓа...

  Информативна Редакцијаоктомври 18, 2016
 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаоктомври 18, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаоктомври 18, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.