Следи нѐ
To Top

НЕКОЛКУ ДЕНА ПРЕД „НОЌТА НА ВЕШТЕРКИТЕ“: Мексико сити преплавено од зомбија

Улиците на Мексико сити потесуваат на филмски сет од хорор филм, откако стотици „зомбија“, неколку дена пред Ноќта на вештерките, прошетаа низ градот со цел добро да се забавуваат.

Реалистичната шминка и зомби костимите се само некои од причините поради кои оние помалку храбрите останаа во своите домови вчера, објави Анадолија.

Мексиканците одлучија да организираат прошетка на зомбија на која учествуваа деца, тинејџери, но и оние малку постарите.

На ваквите настани учествуваат и најдобрите костимографи и шминкери, кои за својата работа добиваат и награди.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаоктомври 24, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.