Следи нѐ
To Top

СКАНДАЛ ИЛИ СРЕЌА: Семејство од Скопје собра десетина награди на Стобиранка

За некои скандалозно, за други чиста среќа – семејство од Скопје успеа да земе десетина награди на првото извлекување во наградната игра „Стобиранка“ на компанијата Витаминка.

И додека социјалните мрежи се преплавени со коментари за, според нив, наместеното доделување на наградите, компанијата Витаминка, преку порталот Фактор.мк, ги демантира обвинувањата:

– „Витаминка како сериозна компанија ги зеде предвид сите коментари на Фејсбук кои се однесуваат на наградната игра Стобиранка. Направена е дополнителна проверка на сите добитници и сакаме да ве информираме дека нема ниту една нерегуларност ниту пак злоупотреба на механизмите на наградната игра“.

Фамилијата Талевски, која се појавува како добитник на повеќе од 10 награди, вели дека среќата ги прати упорните. Тие велат дека успеале да пратат повеќе од 640 пликоа, што значи дека ако сите пликоа ги исполнувале условите за наградната игра, Талевски испратиле повеќе од 3.200 празни ќесички од производи на компанијата Витаминка.

14731242_10154022192968857_3815312197987566373_n

За регуларноста на првото извлекување на кое се доделија 177 награди се погрижи шестчлена комисија, а снимката може да се погледне и на јутјуб каналот на Витаминка.

Во продолжение погледнете дел од пишувањата низ социјалните мрежи:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаоктомври 26, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.