Следи нѐ
To Top

Најпопуларни имиња на новороденчињата во 2016-та

Како што при крајот на секоја година се прават топ-листи на најпопулани личности, песни, филмови, облека, фризури и на што се не друго, така и американскиот портал „Нејмбери“ објави топ 10 листи на машки и женски имиња, кои најчесто ги добивале новороденчињата во 2016 година.

Според „Нејмбери“, најчестите 10 имиња наменети за припадничките на понежниот пол годинава биле:

1. Oливија

2. Aмeлија

3. Шарлот

4. Aвa

5. Ислa

6. Aрaбeлa

7. Aурорa

8. Aделајн

9. Изабела

10. Mиa

Десетте најчести машки имиња за 2016, пак, се:

1. Eзрa

2. Aшер

3. Aтикус

4. Дeклeн

5. Oливер

6. Mајло

7. Силас

8. Леви

9. Вајат

10. Хенри

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 15, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.