Следи нѐ
To Top

Манекенките заработуваат 75 отсто повеќе од машките колеги

Само во една професија жените заработуваат повеќе од мажите, а тоа се манекенките.

Најплатена манекенка во светот е Бразилката Жизел Бундшен со 30,5 милиони долари годишна заработка.

Најплатен машки модел во светот е Шин Опрај, кој годишно заработува 1,5 милиони долари.

По Жизел, најплатена манекенка е Адријана Лима (20 милиони), а на трето место се Карли Клос и Кендал Џенер (10 милиони). Потоа следат Гиги Хадид и Роси Хантингтон Вајтли.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 20, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.