Следи нѐ
To Top

ПО „ЛУДАТА“ НОЌ: Спреј кој ги отстранува трагите од мамурлак

„Ту фејсд“ е американска компанија која има свои експозитури ширум светот, нивниот најнов производ наскоро треба да се најде во продажба. Станува збор за спреј кој отстранува траги на мамурлак „Хенговер 3 во 1“.

Коосновачот на компанијата и креативен директор Џерод Бландино објави фотографија од спрејот на Инстаграм.

Спрејот ќе биде дополнување на кремата наменета за после конзумирање алкохол, која ја освежува дехидрираната кожа, давајќи и свеж и здрав изглед.

И кремата и спрејот содржат кокосово вода и други пробиотички состојки кои дејствуваат заедно и на кожата и даваат сјај и еластичност и помагаат во хидратацијата.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 22, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.