Следи нѐ
To Top

Град во Албанија го прогласи Трамп за почесен граѓанин

Албанскиот град Камза, познат по тоа што улиците се именувани по светски познати личности, го прогласи новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп за почесен жител на градот.

Управата на градот едногласно ја донесе ваквата одлука, истакнувајќи дека Трамп е „револуционерен модел на новиот демократски поредок, економски експерт, надворешно-политички посредник, вешт, речит и лидер на модерното време”.

Во декларација уште се посочува и дека „Трамп е најдобрата алтернатива за сите Американци, кои со право се чувствуваат разочарани од политичката елита“.

Власта во градот Камза, што се наоѓа близу Тирана, ја фаворизилата опозициската конзервативна Демократска партија.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 24, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.