Следи нѐ
To Top

ТВИТЕР И СЕ ИЗНАСМЕА НА ИВАНКА ТРАМП: „Среќен роденден на моето 8-месечно бебе!“

Постарата ќерка на новоизбраниот американски претседател Доналд Трамп, Иванка Трамп стана предмет на потсев на Твитер, откако на социјалната мрежа сподели фотографии од нејзиниот осуммесечен син си кои му „го честиташе роденденот“.

– Не можам да верувам дека Теодор денес има осум месеци. Среќен роденден, мое мало меченце, напиша 38-годишната Иванка под фотографија на бебето, што покрена потсмев и лавна зајадливи коментари на твитерџиите.

– Така не функционираат родендените, и порача една корисничка на Твитер.

– Се надевам дека ќе ужива во вториот роденден за четири месеци, додаде друга.

133457446

– Секако, во право сте! Но, во првата година од животот на бебето треба роденденот треба да се слави секој месец, одговори на пораките Иванка, но судејќи според понатамошната дискусија со ова „оправдување“ не успеа да се извлече.

На објавата имаше и вулгарности, но тие твитови набрзо беа избришани.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Бојата на 2017 година е светлозелената!

  Секоја година, од 2000 наваму, американскиот производител на индустриски бои, Пaнтон ја избира најмодерната боја за наредната година, па така, за следната...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
 • На повидок нова кралска венчавка?!

  Откако принцот Хари ги прекрши правилата на британското кралско семејство за да ја посети својата девојка Меган Маркл во Канада, се...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
 • Наместо брак десетгодишен договор за врска

  Во светот денес во просек повеќе од една третина од браковите завршуваат со развод, поради што експертите ги советуваат паровите наместо...

  Информативна Редакцијаноември 28, 2016
error: Содржината е заштитена со авторски права.