Следи нѐ
To Top

За викендот сончево со свежи утра

Во Македонија ќе преовладува сончево време со мала до умерена облачност и слаб до умерен северен и западен ветер. УВ индексот ќе има вредност 6.

Утринската температура ќе се движи од еден до 10 степени, а дневната од 19 до 27 степени.

реклама

Во Скопје слично време со слаб до умерен северозападен ветер и температура од пет до 24 степени.

За викендот ќе има преодно стабилизирање на времето со свежи утра и потопло преку ден. Нови врнежи од дожд се очекуваат во понеделник кои ќе бидат повремено со умерен интензитет и повеќе застапени во западните делови. Во вторник и среда врнежите ќе бидат полокализирани и со послаб интензитет.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.