full screen background image

Category: Занимливости

IMG_5395[1]

Во Британија матурантите ќе може да полагаат предмет од „диџејство“

Британски тинејџери кои сонуваат да станат диск-џокеи ќе може во иднина да...

The newborn baby princess, born to parents Kate Duchess of Cambridge and Prince William, is carried in a car seat by her father from The Lindo Wing of St. Mary's Hospital, in London, Saturday, May 2, 2015.  Kate, the Duchess of Cambridge, gave birth to their second child, a baby girl on Saturday morning. The name of the new born baby princess is not yet announced. (John Stillwell/Pool via AP)

Британската принцеза го доби името Шарлот Елизабет Дајана

Ќерката на британскиот принц Вилијам и неговата сопруга Кејт ќе се вика...

tower-1[1]

ФОТОГАЛЕРИЈА: Кога сликата со Ајфеловата кула нема да излезе како што замислувате…

Интернетот си го направи своето.. повторно!

IMG_3845

ФОТОГАЛЕРИЈА: Девојка во бикини на улица „Македонија“ си ја одбра дестинацијата за ова лето

Ако мислевте дека во месец aприл е сè уште рано да се одбере летната...

Lyrid Meteor Shower

Вечерва дожд од метеори ќе гo осветли небото

Лириди, априлскиот дожд од метеори, почна од 16-ти февруари и вечерва ќе го...

o-TEEN-COUPLE-KISSING-facebook[1]

Пет работи кои не сте ги знаеле за бакнувањето

Бакнувањето има своја наука. Научната дисциплина која ги проучува начините...

emiliiiiii

ФОТО: Емили Ратајковски се разголи на Инстаграм

Девојката која целиот свет ја сака поради неверојатно добрите облини, Емили...

Perfume-spray-620

Нов парфем: Колку повеќе се потите, толку подобро мирисате

Научници од Краскиот универзитет во Белфаст развија парфем кој овозможува...

colorful-easter-eggs-desktop-wallpaper-download[1]

Велигденските симболи и традиции ширум светот

Нема да ги најдете во Библијата, но многумина ги негуваат велигденските...

luna-lunnoe-zatmenie-krovavaya[1]

Вечерва на небото ќе се појави „крвава Месечина“

Американската вселенска агенција НАСА соопшти дека денеска ќе се случи...