full screen background image

Category: Занимливости

132779062

Десетгодишно момче преживеа 30 часа во дивина

Американецот Малахи Бредли (10) преживеа 30 часа сам во дивина, благодарение...

132778310

ГРУЕВСКИ ДАДЕ ДВА ГОЛА: Западен Балкан ја победи ЕУ на синоќешниот фудбалски натпревар

Западен Балкан го победи тимот на ЕУ со 4:2 на фудбалскиот натпревар кој...

J._K._Rowling_at_the_White_House_2010-04-05_8[1]

Џеј Кеј Роулинг ја откри омилената теорија од обожавателите на Хари Потер

Авторката на Хари Потер, Џеј Кеј Роулинг често е присилена да ги разјасни...

c3e8[1]

Дали крцкањето на прстите е лошо или добро?

Веројатно многу пати до сега сте слушнале совет дека не треба да ги...

132775782

По 22 години, човек за саканата жена преполовил планина!

Дека љубовта нема граници, докажа еден Индиец, кој за својата жена буквално...

maxresdefault[1]

ВИДЕО: Златан Ибрахимовиќ чита шеги на своја сметка

На видеосервисот ЈуТјуб објавено е кратко видео, во кое шведскиот...

1_mn29FzbBYngsQUuNifD_sg[1]

Жена на своето куче во наследство му остави 2,5 милиони долари

Една постара италијанска дама, целиот свој имот во вредност од 2,5 милиони...

2014010719227146-2i2nrer[1]

Порака во шише најдена во Германија по 108 години „патување„ по море

Порака испратена од Велика Британија во шише, е пронајдена на една плажа во...

Young woman, eyes closed portrait

Животни промени кои мора да ги направите во вашите 30-ти години

Ако во 30-тите години усвоите здрави навики, ќе ги задржите цел живот. Еве...

Telescope-Jupiter[1]

Откриена планета која е вселенско „бебе“

Новата планета која ја открија астронаутите изгледа како помлад брат на...