Следи нѐ
To Top

All posts tagged "книги"

 • Џ. К. Роулинг потврди дека работи на два нови романи

  Авторката на популарниот серијал книги за малиот волшебник Хари Потер, Ј.К. Роулинг, на својот налог на твитер објави дека во моментов...

  ШоубизИнформативна Редакцијадекември 25, 2016
 • Читачка криза…

  Сѐ поблиску сме до неповратна загуба на читачката кондиција!

  КолумниТатјана Алексиќноември 12, 2016
 • Татјана Алексиќ: Водете љубов со книгите

  Книгите се волшепства, се што е во врска со духовност и креативност, творечка слобода и инвентивност, животни вистини и тајни, целосно...

  КолумниТатјана Алексиќноември 15, 2015
 • Бесплатен јавен превоз за секој кој чита книга

  Вториот по големина романски град Клуж Напока во Трансилванија е првиот во светот кој овозможи бесплатен градски превоз за сите патници...

  ЗанимливостиИнформативна Редакцијаавгуст 20, 2015
error: Содржината е заштитена со авторски права.