//
Следи нѐ
To Top

Телефон од злато и сафири кој чини 22 илјади долари

Компанијата „Верту“, која е позната по производство на луксузни телефони, го претстави својот последен модел наречен Singature touch или Pure Jet Red Gold.

Овој телефон е препознатлив по кожата со висок квалитет, копчиња од црвено злато, дисплеј од сафирни кристали, а звучниците се од компанијата „Bang&Olufsen“.

реклама

Цената на апаратот е 22 илјади долари. Тој има дисплеј од 4.7 инчи, камера од 13 мегапиксели и работи на оперативен систем Андроид v4.4.2.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Мобилни

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: