//
Следи нѐ
To Top

Од недела снег и дожд во Македонија

Врнежи од дожд на пониските и снег на повисоките се очекува да ја зафатaт Македонија од недела под влијание на влажен бран од Медитеранот.

Пообилни врнежите ќе бидат во западните и јужните делови каде локално се очекува да наврнат над 20 литри на метар квадратен воден талог, а на планините снежната покривка ќе се зголеми. Ќе дува умерен повремено засилен ветер од југоисточен правец.

реклама

Променливо облачно време со повремени врнежи од дожд, а на планините од снег, ќе преовладува и во следните денови.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: