//
Следи нѐ
To Top

Колку пати во животот може да се вљубите

Многумина мислат дека првата сериозна љубов е единствено вистинска. Но, експертите наведуваат дека во реалноста тоа е поинаку. Ако себе си дадате шанси, можно е да се доживеат и повеќе од една судбинска романса и да се сретнете „сродната душа“ во различни животни периоди.

Истражувањата покажуваат дека три четвртини од луѓето веруваат во вистинска љубов, а само пет отсто од жените и мажите никогаш не ја почувствувале оваа емоција.

реклама

Половина од жените во текот на нивниот живот искрено и длабоко сакаат само еднаш, а мажите за разлика од жените полесно го поклонуваат нивното срце. Дури 51 отсто од нив се вљубиле петпати во животот, додека 39 отсто од припадниците на „посилниот пол“ имале само една љубов.

Голем број од учесниците во најновите истражувања сметаат дека врската станува навистина сериозна од оној момент кога партнерот или партнерката конечно се запознале со нивните родители. Сепак, за многумина се „волшебни“ зборовите „те сакам“, клучен доказа дека тоа е „тоа

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 21, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 21, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 21, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: