//
Следи нѐ
To Top

Французин признал татковство на 21 дете од 19 различни жени

Дваесет и осумгодишен жител на Нант, кој го признал татковството на 21 дете од 19 различни мајки за да им дозволи да добијат дозвола за престој во Франција, деновиве доби обвинение, пренесува дописникот на МИА од Париз.

Како што пишува регионалниот весник „Уест Франс“, младиот Французин признал дека е татко на 21 дете, родени меѓу 209 и 2014 година. Неговата „милосрдност“ била откриена од  граничната полиција, која пронашла документи со кои се потврдуваат неговите административни постапки за признавање на децата.

реклама

Според весникот, „таткото“ на 21 дете пред обвинителот потврдил дека тој навистина е таткото на сите деца.

Истражните органи сега се обидуваат да дознаат дали „таткото“ бил платен за неговиот гест и дали има други деца. За ова 28-годишни лице постојат сомневање дека давал лажни изјави и затоа ризикува петгодишна затворска казна. И мајките на децата, кои побарале услуга од него, исто така, може да бидат обвинети. Додека децата, кои имаат француско државјанство, можат да го загубат, а нивните мајки да ја загубат дозволата за престој.

Истрагата е се уште на  самиот почеток.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијафевруари 22, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијафевруари 22, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијафевруари 22, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: