//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Во Дубаи од небо паднаа 700.000 евра

Жители во Дубаи не можеа да им поверуваат на своите очи кога од небото почнаа да паѓаат пари.

Поради „дождот од пари“ многумина застанале или излегле од своите автомобили и почнале да се грабаат за парите.

реклама

Се проценува дека „од небото“ паднале банкноти на дирхами во вредност од најмалку 700.000 евра.

Сето ова го снимила жена која од својот автомобил решила да го овековечи необичниот настан и потоа записот го објавила на интернет.

„Инцидентот“ се случил околу три часот попладне по локално време, што предизвикало метеж во тој дел на градот, па морала да интревенира и полицијата.

Засега не е познато од каде потекнуваат овие пари.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Видео

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: