//
Следи нѐ
To Top

ФОТО: Ова се судиите во новата сезона на регионалниот Х-Фактор

На крајот на март започнува втората сезона на најпопуларното регионално музичко шоу X Фактор, а сега конечно се откриени имињата на членовите на жирито.

Иако долго време се шпекулираше за судиската четворка продукцијата се огласи со официјалните судии кои и оваа сезона ќе имаат навистина тешка задача.

реклама

Конечниот состав на жирито е: Масимо Савиќ, Александра Ковач, Тончи Хуљиќ и Жељко Јоксимовиќ.

fak.jpg500[1]

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Настани

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: