//
Следи нѐ
To Top

Лејди Гага на социјалните мрежи се споменуваше дури 214.000 пати

Најисчекуваниот холивудски настан, доделувањето на Оскарите, го проследија и десетици милиони корисници на социјалните мрежи, кои на своите уреди страсно навибаа и коментираа се до последната златна статуетка, а неочекукван триумф на вечерата беше музичкото воскресение на Гага.

Доделувањето на 87. награди Оскар на социјалните мрежи, првенствено на Фејсбук и Твитер, го следеа повеќе од 20 милиони активни корисници со околу 58 милиони најави, двојно повеќе отколку лани, пишува хрватски „24 сата.“ Дали Статуетката ќе оди во Бирдман или Boyhood стана секундарна тема кога својот настап го заврши веќе помалку заборавената Леди Гага со беспрекорната изведба на музичката посвета на филмот „Моите песни, мои соништа“.

реклама

Гага на нозе ги крена и салата и интернет – со Фејсбук глобапно нејзиното име пулсираше 214 илјади пати секоја минута (PPM) додека Твитер го освои како најкоментиран настап вечерта и како најкоментирано лице на доделувањето на Оскар 2015 година.

По неа беа Џон Леџенд со својот настап и говор за современото ропство, и Патриша Аркет со пораката за важноста на изедначување на платите меѓу половите.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: