Следи нѐ
To Top

Четврта бомба на Заев: Прислушувани над 100 новинари

Повеќе од сто новинари биле прислушувани од Управата за безбедност и контраразузнавање, рече денеска на прес-конференција претседателот на СДСМ Зоран Заев, пренесува Радио Слободна Европа.

Тој додаде дека тоа што го објави се дополнителни докази и аргументи за суровата и свирепа вистина, за механизмите на тотална контрола што, како што нагласи, ја имале воспоставено Никола Груевски, Сашо Мијалков и уште неколкумина нивни соработници и за тоа како успевале да диктираат лажна реалност и на тој начин да одржуваат на власт.

реклама

– „Денеска почитувани граѓани и новинари, ќе објавиме дополнителни докази и аргументи за суровата и свирепа вистина, за механизмите на тоталната контрола што ја имаат воспоставено Никола Груевски, братучедот Сашо Мијалков и уште неколкумина нивни соработници. Како овие луѓе успеваат да диктираат и креираат лажна реалност, на тој начин одржувајки се на власт.“ – додава Заев.

Во продолжение погледнете ги објавените аудио записи:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Македонија од утре под снег

  Постудено време со врнежи од снег утре ќе ја зафати целата територија на Македонија. Врнежите ќе бидат пообилни во ноќните часови, особено...

  Информативна Редакцијафевруари 25, 2015
 • Идната недела снег и температури длабоко под нулата

  Времето утре ќе биде облачно, попладне со повремени локални врнежи од дожд, а на планините од снег, особено во западните и...

  Информативна Редакцијафевруари 25, 2015
 • Десет сообракајќи во Скопје, еден загинат

  Едно лице загина, едно се здобило со тешки телесни повреди, а осум се полесно повредени во десет сообракајќни несреќи што се...

  Информативна Редакцијафевруари 25, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.