//
Следи нѐ
To Top

Настап на Мадона кој ќе се памти долго време: Пејачката падна на доделувањето на Брит наградите

Настапот на Мадона на доделувањето на Брит наградите ќе се памти долго време. Настапот на поп дивата Мадона бил најавуван во текот на траењето на манифестацијата неколкупати, а таа настапила на крајот на доделувањето на наградите со нејзиниот најнов сингл „Living for love“.

На самиот почеток на настапот додека на себе сѐ уште ја имала долгата наметка се сопнала на скалите и паднала.

реклама

На видеото се гледа како еден од танчерите ненамерно ја влече нејзината наметка, поради која Мадона паѓа од платформата, а потоа по неколку секунди повторно продолжува да пее.

Во продолжение погледнете го видеото:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: