//
Следи нѐ
To Top

Кумановка се забавувала во дискотека со фалсификувани пари

Кумановка заработи кривична пријава од СВР Штип поради фалсикување на пари.

Имено, 18 годишната С.Ц. пред три дена во дискотека во Штип платила со фалсификувана банкнота од 1.000 денари.

реклама

Делото е пријавено од страна на вработена во дискотеката, а по извршеното вештачење од полициските службеници, потврдено е дека банкнотата е фалсификат.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: