//
Следи нѐ
To Top

Временска прогноза: Умерено облачно со сончеви периоди – од вторник повторно заладување

Времето во Македонија ќе биде умерено до значително облачно, претпладне со слаб локален дожд. Попладне облачноста малку ќе се намали. Ќе дува слаб до умерен ветер претежно од источен правец.

Утринската температура ќе се движи од два до осум, а дневната од 10 до 14 степени.

реклама

Во Скопје времето ќе биде променливо облачно со слаб до умерен ветер од североисточен правец.

Утринската температура ќе се спушти до пет, да дневната ќе се искачи до 12 степени.

Во недела времето ќе биде умерено до значително облачно со услови за локални врнежи од дожд особено на југот.

Во понеделник ќе има преодно стабилизирање на времето, а во вторник повторно облачно со засилен северен ветер, повремен локален дожд и опаѓање на дневната температура.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: