//
Следи нѐ
To Top

НЕВЕРОЈАТНО ФОТО: Мрзелива ласица на грбот на клукајдрвец

Шетајќи се со својата сопруга, Мартин Лемеј направил неверојатна фотографија, на која е забележана необична појава- ласица на грбот на клукајдрвец.

Мартин забележал шушкање и раздвиженост помеѓу крошните на блиските дрвја. Клукајдрвецот се обидувал да ја симне од грбот малата ласица.

реклама

Клукајдрвецот слетал на земја и успеал да се ослободи од натрапникот што најверојатно се обидувал да си „најде ручек“.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: