//
Следи нѐ
To Top

ВИДЕО: Новата бомба на Заев ги откри изборните нерегуларности

Претседателот на СДСМ Зоран Заев, на денешната прес-конференција објави, како што рече според него, докази за изборен фалисфикат.

„Имаме по 50 души во стан од 40 квадрати“, вели женскиот глас на една од снимките, за кој Заев тврди дека е министерката Јанкулоска.

реклама

„Да ни беа преспанците ќе завршевме работа“, вели машки глас, кој според Заев е на премиерот Груевски, кога зборува за првиот круг од локалните избори во Општина Центар.

Лидерот на СДСМ Зоран Заев најави дека наредната бомба ќе биде во вторник во Универзална сала во Скопје каде што ќе бидат презентирани, како што вели, најзначајните, најдрските и најбезобразниот грабеж на изборниот процес од страна на Никола Груевски и неговите соработници.

Во продолжение слушнете ги снимките:

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: