//
Следи нѐ
To Top

Нападнат 25-годишен скопјанец на улица „Бутелска“

Три непознати лица синоќа околу 21 часот во општина Бутел го нападнале 25-годишниот М.Н. и му одзеле 100 евра. 

Како што соопшти МВР, М.Н.  додека сам чекал кај старата автобуска постојка на последна 57, запрело возило во кои биле осомничените и откако му понудиле превоз до село Љуботен тој влегол во возилото по што осомничените физички го нападнале и му одзеле 100 евра.

реклама

Се преземаат мерки за целосно расчистување.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: