Следи нѐ
To Top

Облачно со снег на повисoките места

Времето во Македонија ќе биде претежно облачно. Во западните и крајните северни делови ќе има повремени врнежи од дожд и снег, додека пак на повисоките места и на планините врнежите ќе бидат претежно од снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од северен правец.

Утринската температура ќе се движи од минус еден до четири, а дневната од три до осум степени.

реклама

Во Скопје времето претежно ќе биде облачно со повремен слаб дожд особено попладне и во текот на ноќта. Не е исклучено дождот да премине краткотрајно во снег. Ќе дува слаб до умерен ветер од североисточен правец. Утринската температура ќе се спушти до два, а дневната ќе се искачи до пет степени.

Во наредните денови ќе се задржи променливо облачно време со повремен дожд и слаб снег, на југоистокот врнежите ќе бидат претежно од дожд, додека на планините од снег.

Во четврток и петок ќе дува умерен северен ветер кој на моменти наместа ќе засилува.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Вести

 • Во Скопје викендов 33 сообраќајки, повредени 12 лица

  Петнаесет лица биле полесно повредени во 12 од вкупно 33 сообраќајки регистрирани во текот на изминатите четири дена на подрачјето на...

  Информативна Редакцијамарт 10, 2015
 • Најстудено во Берово и во Скопје

  Најстудено изутринава во седум часот беше во Берово и во Скопје Петровец, каде што се измерени минус шест степени Целзиусови, по...

  Информативна Редакцијамарт 10, 2015
 • Најмногу снег во Лазарополе и Маврово

  Изутринава снег со послаб интензитет паѓа во Пожаране над Полошката котлина. Ноќеска врнежи од слаб снег имаше во северните делови, соопшти Управата...

  Информативна Редакцијамарт 10, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.