//
Следи нѐ
To Top

Жирито повторно на нозе: Погледнете го настапот на Трајче Георгиев на песната „Esta Ausencia”

Младата македонска ѕвезда на регионалното музичко шоу „Пинк звезди“ кој е фаворит за победа во финалето, Трајче Георгиев, повторно успеа да украде стоечки овации и аплаузи од публиката и жирито, кои останаа фасцинирани од изведбата на песната „Esta Ausencia”.

„Дете ти шириш мир“-беше реакцијата на Јелена Томашевиќ која не остана имуна на настапот па заплака со големо воодушевување од кој и целата публика беше на нозе.

реклама

ziri

Во продолжение погледнете го целосниот настап на Трајче Георгиев од кој веруваме ќе бидете изненадени.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Музика

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: