//
Следи нѐ
To Top

Јубилеј: 70 години Црвен крст на Република Македонија

Црвениот крст на Република Македонија денеска одбележува 70 години од основањето и 20 години од полноправното членство во Меѓународната федерција на друштвата на Црвениот крст и Црвената полумесечина.

Јубилејот Црвениот крст на Република Македонија ќе го одбележи вечер со свечена академија, чиј покровител е претседателот Ѓорге Иванов.

реклама

Оваа година Црвениот крст ќе организира повеќе настани на национално и на локално ниво на кои ќе бидат презентирани предизвиците и успесите на организацијата во изминатите години.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: