//
Следи нѐ
To Top

Земјотрес утринава почувствуван во скопско

Земјотрес со јачина од три до четири степени според Европската макросеизмичка скала – 1998 е почувствуван утринава околу седум часот во скопско.

Земјотресот чиј епицентар бил во скопското епицентално подрачје бил со магнитуда од 3.1 според Рихтеровата скала.

реклама

Според досегашните макросеизмички податоци, земјотресот бил почувствуван во селата Рашче, Горни и Долно Свиларе, Кондово, Сарај и околината.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: