//
Следи нѐ
To Top

Започнa Саемот за мебел 2015: Голем интерес уште од првиот ден

Меѓународниот МЕБЕЛ 2015, официјално од денес, 24-ти, им понуди на сите посетители повеќе од 10.000 парчиња мебел, распространети низ 16.000 метри квадратни.

Започна Саемот за Мебел, кој за првпат оваа година е распространет низ 10 саемски хали со над 400 домашни и странски изложувачи. На самото отварање, освен претставници од медиумите беа пристутни и голем број на граѓани кои побрзаа да го одберат своето омилено парче мебел.

реклама

“На овогодинешниот Саем за Мебел, ќе се случува вистинско уживање за сите оние кои ќе дојдат да си купат нешто по дома, дворно место или канцеларија. За сите посетители имаме богата програма, 400 странски и домашни изложувачи, 10.000 иложени парчиња на мебел и сето тоа за прв пат оваа година во 10 саемски хали, изјави Магдалена Хамбова, оперативен директор на проектот ,,Саем за Мебел”.

Уште од првиот ден, Саемот за мебел бележи голема посетеност на граѓани кои ќе имаат шанса да го уредат својот дом, а од изложувачите да си овозможат и големи попусти, но и да станат потенцијален добитник на новата Опел Корса од наградната игра приредена за посетители.

Само за потсетување, со секоја купена влезница за МЕБЕЛ 2015 станувате потенцијален добитник на најновата Опел Корса, од Опел – ексклузивен партнер на овогодинешниот саем за мебел. Цената на влезниците изнесува 100 денари, а за групните посети и за студенти Скопски саем овозможува 50% попуст на цената на секоја влезница.

Работното време на саемот е од 10:00 – 20:00 часот. Саемот завршува во недела на 29-ти во 18:00 часот, т.е веднаш по извлекувањето на среќниот добитник на новата Опел Корса.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Актуелно

реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: