//
Следи нѐ
To Top

Дали ова навистина е најубавиот професор по математика во светот

Пиетро Босели, 25 -годишен професор по математика во Универзитетот Колеџ Лондон е хит овие денови на социјалните мрежи, благодарејќи на неговиот ученик кој своето воодушевување од фактот дека математика му предава „најубавиот професор во светот“ го сподели на Фејсбук.

Инаку, Босели не е непознат во светот на модата и убавината – кога имал само шест години тој снимал за Џорџо Армани, а од тогаш покрај универзитетската, изгради и успешна кариера како фотомодел.

реклама

Фотографиите ги пронајде неговиот ученик, Ариеф Азли кој на Фејсбук покрај фотографиите на неговиот професор напиша:- Оној момент кога ќе сфатиш дека твојот професор по математика е еден од најуспешните модели.

ПОВЕЌЕ ОД КАТЕГОРИЈАТА: Занимливости

 • Првиот пешачки 3-Д мост (видео)

  Во Шангај е пуштен во употреба најдолгиот бетонски пешачки мост на светот кој е изграден со технологија за 3-Д печатење. Автор...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2015
 • Германeц се возел меѓу два вагона од воз со 200 километри на час

  Германeц кој патувал кон Хамбург со воз излегол да испуши цигара, па останал заглавен меѓу два вагона, во движење со брзина...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2015
 • Кобила е „Австралијка на годината“

  Еден австралиски дневен весник номинираше кобила, како единствена кандидатка за избор на „личност“ која изминатава година покажа напорна работа, борбеност и...

  Информативна Редакцијамарт 30, 2015
реклама
error: Содржината е заштитена со авторски права.
%d bloggers like this: